Kütahya Evden Eve Nakliyat

Ege Bölgesi'nin İç Batı Anadolu kısmında bulunan Kütahya, bilinen tarihi içinde Hitit, Frig, Roma, Bizans, Selçuklu, Germiyanoğulları ve Osmanlı zamanının uygarlıklarıyla Türkiye Cumhuriyeti'ne ulaşmıştır. Kütahya şehri sınırları içinde kalan alanlarda yerleşen ve adı bilinen en eski uygarlık Hitit'lerdir. Buna rağmen etraftaki Arkeolojik kalıntılar şehrin yerleşim tarihini çok daha eskilere, ilk çağlara kadar götürmektedir. Kütahya için kesin bir kuruluş tarihi bilinmemekle birlikte; Hitit yazılarında geçen Assuva tarihiyle ilgili Dördücü Tuthaliya yıllıklarına dayanarak Milattan Önce İkinci binin orta dönemlerinde kurulduğu söylenmektedir. Kütahya, bugün de işletilen zengin maden yatakları dolayısıyla tarihin her döneminde ilgilenilmiş, bu sebeple geniş ticaret yollarını kazanmış, hızla gelişmiştir. Malazgirt Meydan Muharebesinden sonra Onbirinci yüzyılın sonunda Türk uygarlıklarıyla tanışan Kütahya, Germiyanoğlu Beyliği'ne başkentlik yapmış, Osmanlı Devleti bu alanın üzerinde kurulmuştur. Ayrıca Kütahya 'Türk ve dünya askerlik tarihi' nin en büyük zaferinin kazanıldığı yer olarak zengin bir kültürel mirasa sahiptir. Kütahya'da tarihin ilk zamanlarından bu güne kadar çok çeşitli medeniyetler ve devletler egemenlik sağlamıştır. Ev sahipliği yaptığı bu medeniyetlerin pek çoğundan kültürel değer günümüze miras olarak kalmıştır. Friglerden bu güne dek ulaşan binlerce barınma ve korunma amaçlı mağara, erken Hıristiyanlık dönemi şapel ve kiliseleri, Romalılardan kalan Aizanoi antik şehri, ilk hali Bizanslılardan kalan Kütahya Kalesi, Selçuklulardan kalan Hıdırlık Mescidi, Osmanlı İmparatorluğunun kurulduğu topraklar olan Domaniç, Germiyanoğullarından kalan Vacidiye Medresesi ve İkinci Yakup İmaret Külliyesi, etnik kültürün son eseri Yeni Mahalle Rum Ortodoks Kilisesi, Osmanlılardan kalan Ulu Camii, Adliye Binası (Eski Hükümet Konağı) ve Kütahya Lisesi ile Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı ve Başkumandan Meydan Savaşı'nın kazanıldığı Dumlupınar ve Altıntaş - Zafertepe Çalköy'deki Şehitlikler ve Anıtlar bu topraklarda yaşamış olan medeniyetlerin kalıntıları kültürel mirasın ilk akla gelenlerindendir.


Kütayha şehrine Kadeniz Nakliyat kendi sınırları dahilinde nakliyat hizmeti vermemektedir. Diğer şehirler ile arasında nakliyat hizmeti vermektedir.


Kütahya evden eve nakliyat hizmeti Akdeniz Nakliye Firmasının uzman kadrosu ile Kütahya Nakliyat, Kütahya evden eve taşımacılık ve diğer hizmetleri ile birlikte verilmektedir. Kütahya Nakliyat Firmaları arasında Profesyonelce hizmet veren İstanbul Akdeniz Nakliyat Şirketi size en uygun nakliyat fiyatları ile en kaliteli hizmet garantisi vermektedir. Siz de Kütahya bölgesinde sigortalı, ambalajlama hizmetli, montajlı, kaliteli hizmet arıyorsanız hemen bizimle iletişime geçiniz.Turkcelist.Com Türkiyenin Hit Siteleri